Yayın akışı

Xbox One’da Online-Offline Karmaşası

Xbox One

Xbox One’a gelen ilk tepki konsolun online çalışmasıydı. Söylenenlere göre cihaz internet bağlantısı olmadan çalışmayacaktı. Bu da oyuncuları Xbox’ın yeni konsoluna karşı tepki almasına sebep oldu.

Bunun üzerine Microsoft bu konuyla ilgili bir açıklama yaptı; ”yirmi dört saatte bir online olmak yeterlidir”

Bu açıklamada Microsoft’un anlatmak istediği şu. Xbox One’da ki offline oyunları oynarken internete bağlanmamıza gerek yok. Ancak yinede yirmi dört saatte bir internete bağlanmamız gerekiyor. Eğer bunu yapmaz isek offline oyunları da oynayamayacağız.

xbox-one-amd

Bunu yapmalarının sebebine gelecek olursak. Microsoft bu uygulama ile konsol sahiplerini belirleyebiliyor. Böylece korsan girişler önlenmiş oluyor.

Xbox One’ da sürekli olarak online kalmasak da bizim yeni bir oyun alıp almadığımızı veya birisine verip vermediğimizi yada konsolun güncelleme ihtiyacı olup olmadığını tespit edebiliyor.

Ayrıca Bulut özelliğini kullanan kişiler internete bağlanmak zorunda kalacaklar.

Farklı konsollardan kendi hesabımıza girdiğimizde offline oynama süremiz bir saate düşüyor. Eğer internete bir saat içerisinde tekrar bağlanmaz isek konsol bizi oyundan atarak offline oyunu oynamamızı engelliyor. Fakat oyun oynamasak bile  bu süreden sonra internete bağlanmadan film izleyebilir yada televizyon seyredebileceğiz.

microsoft-Xbox-One-gamepad

Microsoft yaptığı diğer bir açıklamada ise internetin niçin zorunlu ve gerekli olduğunu belirtti;

”Bunun sebebi tüm Xbox One kullanıcılarının geniş bantlı bir internet bağlantısına sahip olacaklar ve oyun firmalarının sürekli yeni güncellemeler ile bizlere farklı oyunlar sunacaklar.”

Ayrıca internetin avantajlarından biriside Xbox One kullanıcıları internet üzerinden kendi hesaplarındaki oyunları oyun diskine sahip olmadan oynayacaklar.

Siz bu internet uygulaması hakkında neler düşünüyorsunuz?

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

Umut Uzunöz

Editör, Webmaster, Gamer, Wing-Chun çalışan, Geek, Kitap Kurdu, FRP delisi, Gıda Mühendisi, Kendini Geliştiren Kişi ... :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı