Yayın akışı

Wings of Prey Uçak Similasyonu

wings-of-preyWings of Prey, bir uçak similasyonu aslında. 10/10 grafiklere ve seslendirmelere sahip. Uçak similasyonları arasında en kapsamlı oyunudur.

Sıradan uçak similasyonlarından kendini ayıran özellik, II Dünya savaşı sıransında geçmektedir. Oyun sırasında farklı pilotlar olabiliyor, ekipinize savaş sırasında yönlendirmeler yapabiliyorsunuz. Uçak indirebilir, havalandırabilirsiniz. Size verilen görevleri yerine getirip kilitli haritaları açarak daha heyecan ve aksiyon yaşayabilirsiniz.

Genel harita görevleri ise, deniz ve kara savaşları olarak ikiye ayrılıyor. büyük gemileri füze veya bombalar ile hedefe kitleyip etkisiz hale getirebiliyorsunuz. Ordu, Tank, Siper, batarya gibi hedef seçimide yapabiliyorsunuz. Bunları yaparkende, Fransa, Rus, Amerika, Almanya pilotları oluyorsunuz. Bazı görevleri yerine getirirken düşmanlarınızın hedefi oluyorsunuz ve size verilen görevleri yerine getirememeniz için ellerinden geleni yapıyorlar.

Oyun da dört takımsızın. Size verilen görev ise, batarlayarı inaktif etmek. Görev sırasında size saldıran almanlar ve batarya ateşleri size, mani olup uçağınızın, arza çıkarmasını sağlıyorlar. Telsiz den yardım isteyebiliyorsunuz ancak bu tam olarak mani olmuyor. Uçağınızın ani dönüşleri ve reflekleri sayesinde düşmesini sağlıyorbilirsiniz. Silah donanımı ile dönüşümler yaparak düşmamınızı ani hareket ile önünüze alıp etkisiz hale getirebilir veya sadece pilotunu vurabilirsiniz.

Oyun içinde çıkar arzalar ise, kanat parçalanmaları, motor arzası ile çalışmaması, iniş takımlarının açılmaması, denge bozulması ile yere düşmesi gibi arzalar çıkarabiliyor. Oyun sırasında hiçbir arza almasanız bile küçük hatalar çıkıp yere iniş yapmanız bile gerekebiliyor. havada patlaması olanağı ile uçaktan da atlıyabiliyorsunuz. Gerçek hayatta bir pilot olup uçağında çıkabilecek sorunlar oyun içinde de mevcut oluyor.

Bazı harita ve görevlerde ise, dört takım olup “M” tuşu ile başka pilot olmak isteyebiliyorsunuz. Kendi uçağınız ise otomatik pilot devreye girip, sizin verdiğiniz kordinatlara uyuyor.

Dediğim gibi, çok kapsamlı oyundur. Uçak similasyonları arasında en iyisidir. Bu yüzden oynanması için iyi bir sisteme gerek vardır.

 

İşletim Sistemi :

İşletim Sistemi: Microsoft Windows XP/Vista/7
İşlemci: Intel Pentium 4 3200 MHz
RAM: 1 GB
HDD: 10 GB
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce 7600 256 Mb – ATI Radeon X1650 256 Mb
DirectX: DirectX 9.0c
Internet Bağlantısı: 56 kb/s

 

Video:

720p HD ile izleyin.

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

Salih Toy

Tarafsızca özgür ve genç makale yazmayı seven, hayatın içinde bulunan genç ve dinamik yazıları boyutları ile ele alan birisiyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı