Sosyal Medya Haberleri

Facebook Tarihe mi Karışıyor ?

facebook-tarih-oluyor

Amerika da yapılan bir araştırma sonucu gençlere göre Facebook’ un ”yaşlılar için” olduğunu ve her geçen gün insanların Facebook yerine Twitter’ a yöneldiklerini belirledi.

802 genç ve 802 anne babanın katıldığı araştırmada gençlerin sıklıkla kendi özel bilgilerini internette paylaştıkları saptandı. Ayrıca katılımcıların %94 Facebook % 26 Twitter kullandığı fakat Twitter üye sayısının son 2 yılda %12 artarak Facebook ile olan farkını hızla kapattığı saptandı.

Bu araştırmanın beyni olan Amanda Lenhart çoğu insanın Facebook hesabı olmasına karşın genellikle tüm vakitlerini Twitter, Youtube, İnstagram gibi sitelerde gezinerek harcadıklarını ve Facebook’ un artık eskisi kadar popüler olmadığını belirtti.

Ayrıca sosyal ağ sitelerinin üyeleri hesaplarını kişisel hale getirmediklerinden herkes tarafından görülebiliyor. Gençlerin buna dikkat etmemesi aileleri de riskli bir duruma sokuyor. Araştırma da Twitter hesaplarının yalnızca dörtte birinin kişisel olduğu geri kalanların ise açık hesaba sahip yada bu konudan haberi olmadığı tespit edildi.

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

Umut Uzunöz

Editör, Webmaster, Gamer, Wing-Chun çalışan, Geek, Kitap Kurdu, FRP delisi, Gıda Mühendisi, Kendini Geliştiren Kişi ... :)

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. Benim düşüncemde yazıyı yazan arkadaş ile aynı, facebooktaki grup olmasın bu gün hesabı kökten silerim .

  2. Facebook güzel kullanışlı Mehmet Bütün’e katılıyorum. Bnde biteceğini sanmıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı