Sosyal Medya Haberleri

Facebook’un En Büyük Sorunu, Hızlı Büyümesi

facebook orjinal logo

Facebook‘un kurucularından Eduardo Saverin, Facebook’un hızlı bir şekilde büyümesini bir sorun olarak görüyor ve tekrarlamayı ve terbiyeyi zorlaştırdığını  savundu. Eduardo sosyal ağın hılzı büyüme stratejisinin iyi olmadığına inanıyor.

İki gün önce Singapur’da düzenlenen bir konferansta konuşan Saverin, eğer büyüme hızlıysa,bunun,göz ardı edilmemesi gereken çok sayıda soruna yol açabileceğini söyledi. “En büyük risk hızlı büyümedir. Eğer çok hızlı büyürseniz, yineleme yapmak ve terbiye etmek zorlaşır.”

Eduardo SaverinFacebook hızlı büyümek istediğini zaten saklamıyor. geçen ay da Mark Zuckerberg‘te yaptığı açılamada harcamaları yüzde 50 oranında ya da 1.4 milyar dolar arttırmayı planladığını söylemişti. Facebook bu harcamayı, gelecekte büyüme amacıyla mobil reklamlar üzerine yapmayı pilanlıyor.Fakat bir halen bir problem var. Sosyal ağın, harcamasını yüzde elli oranında artırdığında, net gelirini de koruması için gelirin yüzde 28 gibi bir oranda gelir artışı sağlaması gerekmekte ve buda bir zorluğu beraberinde getiriyor.

Bütün bu risklere rağmen hızlı büyümek facebook için zor ve yeni bir şey değil, Şirketin şu anda 1,1 milyar aktif kullanıcıya sahip ve dünyanın çok sayıda ülkesinde kapsamlı büyümesi hızla artmaya devam ediyor.

Oyun Haberleri
Daha Fazla Göster

Murat Dinc

Bozuktus.com, sistemgereksinimleri.net, klavyer.com sitelerinin kurucusu, muratdinc.com'da kişisel blog yazarı, codex.muratdinc.com coder, seo.muratdinc.com'da SEO uzmanı.

İlgili Makaleler

2 Yorum

    1. hızlı büyümekte önemli bir dert bende yaşamadığımızdan bilmiyoruz siten her gin 15-20 bin kişi gelse aylık 500-600 bin mesela bitersin :) ne hosting dayanır ne yorum onaylayacak gücün kalır :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı