Mobil

Nokia 99 Dolara Telefon Çıkarıyor

Geçtiğimiz yıl en çok telefon satan mobil şirketi unvanını kaybeden Nokia çıkaracağını açıkladığı 99 Dolarlık telefonu ile bu ünvanı geri almayı planlıyor, bunun için girişimlerini arttıran Nokia 99 dolarlık telefonu ile ilgili olarak bazı teknik özeliklerini açıklamış bulunuyor.

Nokia 99 Dolara Telefon Çıkarıyor2 Bizim bildiğimiz Nokia 2000 li yılların en güçlü mobil firmasıydı, bir süredir arka planda kalan nokia yeni atılımları ve Windows Phone 8 ile yaptığı ortaklık ile eski günlerine dönme çabaları içerisinde olduğunu göstermekte. Yeni çıkardığı Lumia serisiyle akıllı telefon sektöründe hatırı sayılır bir seviyeye ulaşan nokia yeni çıkaracağı 99 dolarlık telefonu Asha ile de giriş seviyesinde kullanıcıları için hazırlıyor.

Esasında Nokia’nın Lumia’ya nazaran daha büyük bir beklentisi var, Asha’nın Nokia’ya 20 yıldan daha fazla süredir sahip olduğu en çok mobil telefon satan firma unvanını geri getirmesi. Asha 501 dün Hindistan’da 99 dolarlık fiyatla satışa çıktı.

Nokia geçtiğimiz yıl koltuğunu Samsung’a kaptırmıştı

Telefonun teknik özelliklerinden bir kısmı aşağıdaki listeden bakabilirsiniz;

– 1.200m Ah batarya (17 saat konuşma, 48 gün standby süresi)

– 3.2 MP sabit fokuslu kamera

– 99.2 x 58 x 12.1mm boyutlar, 98g ağırlık

– microUSB 2.0 girişi

– 3 inç QVGA kapasitif dokunmatik ekran (133ppi)

– Wi-Fi, Bluetooth 3.0 bağlantıları

– Asha işletim sistemi

– Bölgesel olarak Çift SIM kart desteği

– Xpress tarayıcıyla hızlı İnternet deneyimi

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

Murat Dinc

Bozuktus.com, sistemgereksinimleri.net, klavyer.com sitelerinin kurucusu, muratdinc.com'da kişisel blog yazarı, codex.muratdinc.com coder, seo.muratdinc.com'da SEO uzmanı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı