İnternetİşletim Sistemi

Windows 9 ve Internet Explorer 11 Geliyor

Windows-9-Still-in-the-Pipeline-Despite-Windows-Blue-s-2013Windows 8‘in henüz tam olarak oturmamış ve yeni bir işletim sistemi olmasına rağmen, Microsoft’tan gelen bazı bilgilerin iki farklı işletim sisteminin de hızlı bir şekilde geliştirildiğini söylüyor ve önümüzdeki yaz ayları içerisinde piyasaya sürüleceği bekleniyor.

Windows Blue‘nun yaz aylarına doğru Windows 8 için piyasaya sürülecek en kapsamlı ilk güncelleme ve güçlendirme paketi olacak. Microsoft’un üzerinde çalışmaya devam ettiği diğer projelerden biriside yeni nesil işletim isstemi olan Windows 9 olarak biliniyor.

Sızan bilgiler de Microsoft çalışanları, Windows 9‘un beta sürümünün 2014 Ocak ayının içinde çıkacağı, tam sürüm Windows 9 da 2014 kasın ayı içinde raflardaki yerini alacağı bilgiler arasında yerini aldı.

Geçtiğimiz günlerde Microsoft tarafından yayınlanan farklı pozisyonlar için iş ilanlarından dolayı yapım aşamasındaki işletim sistemi Windows 9 ile beraber Internet Explorer 10‘un bir üst versiyonu Internet Explore 11’demi gelecek diye düşündürmeye başladı.

Windows 9 ile birlikte piyasaya sürülecek olan  Internet Explorer 11 de  Microsoft’un daha çok tablet versiyonları ve mobil telefonlar için çalıştığı ve bu nedenle de dokunmatik özelliğinin çok daha gelişmiş olacağı  yine içerideki kaynaklar tarafından sızdırıldığı söyleniyor bilgiler arasında.

Microsoft çalışanların sızdırdığı söylenen bilgiler her ne kadar heyecan yaratsa da henüz Microsoft tarafından resmi bir açıklama yapılmadığı için söylentiler netlik kazanmamış durumda.

Windows-9-Still-in-the-Pipeline-Despite-Windows-Blue-s-2013

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

Murat Dinc

Bozuktus.com, sistemgereksinimleri.net, klavyer.com sitelerinin kurucusu, muratdinc.com'da kişisel blog yazarı, codex.muratdinc.com coder, seo.muratdinc.com'da SEO uzmanı.

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı