Sosyal Medya Haberleri

LinkedIn Site İçi Aramalarına Ek Özellikler Ekledi

linkedin-puzzleFacebook’un site içi arama özeliğini değiştirmesinden sonra, site içi arama özeliğini değiştirmek isteyen sosyal ağlardan birisi olan LinkedIn‘in bu gün yaptığı duyuruyla site içi arama özeliğini geliştirdiğini duyurdu. Yenilenen arama özeliğin de önerilen aramalar ve otomatik tamamlama gibi yeni özelikler eklenmiş durumda.

Artık LinkedIn kullanıcıları; kişileri, işleri veya şirketleri tek tek aramaktan kurtulmuş olacak. LinkedIn‘in yapılan yenilikler hakkında yazdığı blog yazısında  “Şimdi ihtiyacınız olan tek şey aradığınız şeyi arama kutusuna yazmak ve ardından karşınıza çıkan kapsamlı sonuçlar sayfasında şirketler, kişiler ve işler ile ilgili tüm bilgilere kolayca ulaşabilirsiniz.” dedi.

Yeni eklenen özeliklerden bazıları şöyle:

  • Önerilen aramalar
  • Otomatik tamamlama
  • Geliştirilmiş gelişmiş arama
  • Ototmatik uyarılar

ve bunların dışında bazı geliştirmeler de bulunmakta.

LinkedIn’in site içi aramalar da yaptığı bu değişikliğin en önemli nedenlerinden bir tanesi, kullanıcılarının Google aramaları yerine daha etkin bir şekilde site içi arama özeliğini kullanmasını sağlamak. Umarız LinkedIn yaptığı yeni arama özelliği güncellemesiyle hedefine ulaşır.

linkedin

Oyun Haberleri
Daha Fazla Göster

Murat Dinc

Bozuktus.com, sistemgereksinimleri.net, klavyer.com sitelerinin kurucusu, muratdinc.com'da kişisel blog yazarı, codex.muratdinc.com coder, seo.muratdinc.com'da SEO uzmanı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı