Yayın akışı

Crysis 3′ün maliyeti ilk Crysis’in üç katı

Crysis-3

Crytek‘in geliştirdiği üçüncü oyun motoru CryEngine 3 ile çıkardığı ikinci oyunu Crysis 3 bundan yakın bir süre önce piyasaya çıktı. Crytek ‘in CEO’su Cevat Yerli son Crytek oyunu Crysis 3 ün maliyeti hakkında bir açıklama yaptı.

Yaptığı açıklamada Cevat Yerli Crytek’in ilk oyunu olan Crysis‘in 22 milyon dolara mal olduğunu ancak piyasaya yeni sürülen son Crytek oyunu Crysis 3ün maliyetinin bunun üç katı oldugunu yani yaklaşık olarak 66 milyon dolar olduğunu belirtti.

Bunun yanısıra bir karşılaştırma yapmak gerekirse Halo 4 Oyunun Maliyeti yaklaşık 60 milyon dolari God of War 3’ün maliyeti ise 44 milyon dolar civarında. 66 milyon dolara mal olan Crysis 3 oyununun maliyetinin içine dağıtım reklam ve pazarlama gibi giderleride eklersek Crytek Ve EA‘in üç milyondan fazla Crysis 3 satması durumda kar etmeye başlayacagı ortaya çıkıyor.

[button color=”orange” size=”medium” link=”https://www.klavyer.com/crysis-3-ingilterede-kendini-kanitladi.html” target=”blank” ]Crysis 3 İngiltere’de Kendini Kanıtladı![/button]

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

Murat Dinc

Bozuktus.com, sistemgereksinimleri.net, klavyer.com sitelerinin kurucusu, muratdinc.com'da kişisel blog yazarı, codex.muratdinc.com coder, seo.muratdinc.com'da SEO uzmanı.

İlgili Makaleler

9 Yorum

 1. 3 milyon satar rahat rahat, çünkü adamlar reklamını iyi yapıyor, ötesinde de oyun fena değil zaten.

 2. Oyun sektöründe ciddi paralar dönüyor. 66 milyon doların harcandığı oyun umarım kötü olmaz.

 3. Bana göre crysis 1 2 ve 3ncü serilerden daha güzel ve eğlenceliydi.
  Özellikle crysis 3 benim için hayal kırıklığı oldu.

 4. O kadar para harcanan bir oyundan beklentilerin yüksek olası gercekten oyunun kalitesini gösteriyor

 5. Aman Allah’ım bu kadar bütçe harcanan oyunun kötü olması beklenemez , tabii gidip orjinaline para vereceksin onca emek CEO’suda bizdenmiş zaten :)

  1. Anlaşılan 3 milyondan falza satacakları kesin yoksa böyle bi işe girişmezler hem 10 milyon civarında satalar diye düşünyorum ben çünki Crysis 2 den 66 milyon dolardan falza kazanmışlarki Crysis 3 e bi okadar para harcıyorlar ;)

   1. Bayağı bir satacak diyorlar oyun için ama ilerleyen zamanlarda göreceğiz bakalım ne kadar satar veyahut satamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı