Mobil

Galaxy S4 kamerası ile çekildiği söylenen fotograflar

Galaxy S4 kamerası ile çekildiği söylenen fotograf

Samsung’un yeni Galaxy S4 dört gözle beklenirken, bir Google+ hesabında modelinin kamerası ile çekildiği ileri sürülen görseller internette paylaşıldı.

Fotoğrafları Yükleyen Kullanıcının Kısa Bir Süre İçerinde paylaştığı fotoğrafları kaldırdığı görsellere bakıldığın da ofis ortamında çekildiği fark ediliyor. Bundan kısa bir süre öncede ismi bilinmeyen bir samsung mühendisinin GalaxyS4 modelinde çok iddialı bir kamera sensörü kullanılacağını belirttiği söyleniyordu.

Galaxy S4 İle çekildiği iddia edilen resimlerin EXIF bilgilerinde model numarası olarak GT-I9500 olarak görülüyor. Resimler formatı 16:9 ve 4128 x 2322 piksel çözünürlüğe sahip. Bu değer yaklaşık olarak 9.6 MP çözünürlüğe denk geliyor. 13MP çözünürlükteki kameraların vizör nedeniyle otomatik modda bu çözünürlükte fotoğraf çekmesi kameranın muhtemelen 13MP seviyesinde olduğunu gösteriyor.

EXIF bilgilerinde bakıldığında ilk dikkat çeken özelliklerinden biriside odak uzunluğunun 4mm olarak görünmesi. Yapılan hesaplamalarda sensör büyüklüğünün 1/3 inç olması gerektiği sonucuna ulaşılmış. Muhtemelen sensörün Sony tarafından üretilen Exmor RS olduğu düşünülüyor. Çünkü Samsung amiral gemi modellerinde Sony üretimi sensörlere yer verirken, 1/3 inçlik sensör üretimi yapan en popüler firma Sony. Samsung’un kendi üretimi sensörlerinde ise 1/3.2 inçlik boyutlara yer veriliyor. Şu an 1/3 inçlik sensörler HTC One ve Xperia Z modellerinde kullanılıyor.

Eğer söylentiler doğruysa Galaxy S4 modelini de kamera özellikleri bakımından Xperia Z ile aynı sınıfta göreceğiz. Bu da HDR video teknolojisini kullanacak üçüncü modelin Galaxy S4 olacağına işaret ediyor. Kamera özellikleri bakımından eleştirilen Galaxy S3 sonrasında Samsung’un daha dikkatli adım attığını söyleyebiliriz.

Screenshot-4-1024x502ghgh

Galaxy S4 kamerası ile çekildiği söylenen fotograflar

Galaxy S4 kamerası ile çekildiği söylenen fotograflar

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

Murat Dinc

Bozuktus.com, sistemgereksinimleri.net, klavyer.com sitelerinin kurucusu, muratdinc.com'da kişisel blog yazarı, codex.muratdinc.com coder, seo.muratdinc.com'da SEO uzmanı.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı